پیجر چیست

پیجر چیست

پیجر چیست و در چه مواردی استفاده میشود ؟ به دستگاه کوچکی که برای فراخوانی بین دو یا چند نفر استفاده میشود پیجر گفته میشود. پیجر در واقع با ظاهر ساده ای که دارد میتواند در بسیاری از موارد کارها را بسیار سریع تر و راحت تر کند. امروزه که سرعت عمل در کارها اهمیت بالایی دارد ، استفاده از دستگاه پیجر میتواند بسیار کارا باشد.

به طور مثال امروزه در رستوران های خوب می بینیم که از پیجر رستورانی استفاده می کنند و این کار باعث میشود تا حس لذت بخشی به مشتریان انتقال پیدا کند. به طور مثال فرض کنید که در رستورانی رفتید و برای سفارش دادن باید منتظر گارسون بمانید و هیچ کس حواسش به شما نیست و دقیقه ها منتظر می مانید و در آخر نیز مجبور میشوید یا از جای خود بلند شوید و مسئول رستوران را صدا کنید یا در سر جای خود نشسته و با صدای بلند یکی از مسئولان رستوران را صدا بزنید که هیچ کدام حس خوشایندی نیست. اما در عوض با استفاده از دستگاه پیجر تنها با فشردن یک دکمه در عرض چند ثانیه گارسون به میز شما می آید و سفارش شما را دریافت می کند و این در واقع همان حس لذت بخشی است که صاحبان رستوران ها میتوانند با استفاده از این دستگاه کوچک مشتریان خود را چند برابر کنند و نظم و انضباط خاصی به کسب و کار خود دهند.

پیجر چیست ؟

پیجرها کار را برای صاحبان کسب و کار راحت تر میکند و برای کسانی که از آن استفاده میکنند لذت بخش تر میکند. قطعا ایستادن در صف برای هر کسی ناخوشایند است پس اگر بتوان صف های رستوران ها ، سوپرمارکت ها ، شرکت ها ، بانک ها و هر صف دیگری را با یک دستگاه کوچک و به ظاهر ساده برداشت و کاری کرد که دیگر صفی وجود نداشته باشد و در واقع صف های انسانی تبدیل به یک صف مجازی شوند و هر کسی که نوبت به او رسید با صدا یا لرزش دستگاه متوجه شود کارها بسیار راحت میشود. پس اگر بخواهیم جواب این سوال که پیجر چیست را بدهیم در واقع تبدیل کننده صف ها به صف مجازی را پیجر میگویند که شما میتوانید بازدهی کار را بسیار بیشتر کنید و هم در وقت صرفه جویی کنید و هم اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.

اگر شما خودتان را جای مشتریان خود قرار دهید خواهید دید که دوست ندارید به یک فست فود بروید و در صف پشت سر آدمها بایستید تا نوبت به سفارش شما برسد و سپس منتظر بمانید تا غذایتان آماده شود و آن را به میز خود برای خانواده تان ببرید. حتی اگر کیفیت این فست فودی بسیار عالی هم باشد اما شما امکان ندارد شما آن را بپسندید. به همین دلیل است که می بینید اکثر رستوران ها و فست فودهای معروف از پیجر برای مشتریان خود استفاده می کنند تا احترامی برای برای مشتری خود قائل شوند و به زمان مشتری احترام می گذارند.